czwartek, 27 listopada 2014

"Tylko Ty" - Jasinda Wilder

 

Każdy człowiek szuka swojego miejsca na ziemi, szuka swojej miłości. To właśnie drugi człowiek i wzajemne uczucie, jakim się darzymy, daje naszemu życiu sens i poczucie spełnienia. Stąd też o miłości powstawały i wciąż powstają liczne książki, ponieważ ludzie chcą o tym czytać. Z czasem jednak, kiedy ma się do czynienia po raz kolejny z historią o podobnym scenariuszu, czytelnik zaczyna odczuwać znużenie. Ja doświadczyłam tego niejednokrotnie. Tym razem zetknęłam się z książką „Tylko Ty”, autorstwa Jasindy Wilder. Love Story, w tym wypadku, jest jednak zbyt banalnym określeniem. Bo w tej książce fabuła jest nieco inna, aniżeli w pozostałych książkach tego typu i ja właśnie tego potrzebowałam.

Nell, nastoletnia dziewczyna, od zawsze przyjaźni się z Kyle’m. Jako niemowlęta, spędzali ze sobą czas na zabawie, toteż i teraz, kiedy oboje stają u progu dorosłego życia, kontynuują swoją więź. Pewnego dnia, kiedy to dziewczyna umawia się na randkę z innym chłopakiem, dostrzega w swoim przyjacielu coś, o czym nie miała dotąd pojęcia. Odkrywa bowiem, że zazdrosny Kyle nie traktuje jej już jak przyjaciółkę, ale jak kogoś o wiele ważniejszego. Zszokowana początkowo dziewczyna uświadamia sobie także to, że i ona odczuwa względem niego coś więcej. I tak pomiędzy tymi dwojga rodzi się ogromna więź, która z pozoru nie jest w stanie ich rozdzielić. Jednego burzowego wieczoru dochodzi pomiędzy nimi do kłótni. Jedno uderzenie pioruna powalającego drzewo, niszczy ich całe dotychczasowe plany. Waląca się sosna leci wprost na nich. Ratujący dziewczynę Kyle ginie, a razem z nim wygasa także życie załamanej dziewczyny.  I mogłoby się wydawać, że los odebrał Nell prawo do szczęścia. Jednak na jej drodze staje Colton, starszy brat zmarłego Kyle’a. Potężniejszy, inny i mroczny. Czy poranione dusze obojga będą w stanie się uleczyć? Czy razem stworzą coś, co pozakleja wypalone w ich sercach dziury?

„Tylko Ty” to opowieść o miłości, tragicznej, smutnej, niespełnionej, ale także i takiej, która daje nadzieję i leczy. Tym razem główna bohaterka musi przejść przez bolesną drogę, aby móc dotrzeć do ostatecznego celu. Chłopak, z którym miała spędzić całe swoje życie, ginie. Nell ma poczucie, że to ona jest winna jego śmierci, zaś obrazy gasnących oczu, które dotąd były pełne radości, nie chcą odejść z jej pamięci. Karząc się za to wszystko, dziewczyna nie potrafi normalnie żyć. Nie potrafi bowiem zapomnieć. A miłość, która była prawdziwa, wciąż trwa, pomimo tego, że Kyle odszedł tak wcześnie. Ale na horyzoncie pojawia się kolejny mężczyzna – Colton. To właśnie on pomaga Nell przetrwać cierpienie. Czy pomiędzy nimi może zrodzić się coś więcej? Czy oddając serce Kyle’owi, dziewczyna może pokochać także jego brata?

Jasinda Wilder podarowała mi całą paletę emocji. Czytając ,płakałam jak dziecko. Nie chciałam, by tak piękne uczucie, jakie stworzyli pomiędzy sobą Kyle i Nell, odeszło tak nagle. I myślałam, że już nikt nie będzie w stanie wypełnić mojego ogarniętego żalem serca, kiedy pojawiła się postać Colta. Początkowo nie potrafiłam go zaakceptować, ale z czasem zapomniałam o wszystkim, bo pojawiła się szczera nadzieja na szczęście. Ten mężczyzna, tak inny aniżeli jego brat, okazał się tak wyjątkowym człowiekiem. Jego charakter, jego przeszłość, to wszystko sprawiło, że potrafiłam w tej całej fabule poukładać sobie wszystko na nowo, tak, jak stało się to z samą Nell. Płomienne uczucie, początkowo nieśmiałe, z czasem odważniejsze, rozpalało moje zmysły i chciałam więcej. Skończywszy więc całą lekturę, wciąż nie potrafię o niej zapomnieć.

„Tylko Ty” to powieść łącząca romantyzm z namiętnością. Pojawiają się tutaj niewinne pocałunki, ale także ognisty seks. A wszystko zostało napisane tak doskonale, że czytelnik naprawdę jest w stanie wtopić się w całą akcję tak, jak gdyby był jej uczestnikiem.

Książka zaliczana jest do literatury New Adult (Młodzi Dorośli), która opowiada o losach ludzi w wieku 18-25 lat. Tak więc polecam ją w szczególności młodzieży, ale i kobietom nieco starszym, które chcą poznać oblicze młodzieńczej, prawdziwej miłości.

„ Ja nie tylko zakochuję się w tobie, Nell. Wydaje mi się, że nic nie istnieje. Jesteś tylko ty. Jesteś oceanem, do którego wpadłem i tonę w twojej głębinie. Tak jak powiedziałaś, z jednej strony to przerażające, ale także najniezwyklejsze, czego w życiu doświadczyłem. Ty jesteś najniezwyklejszym, co mnie spotkało.”

Moja ocena - 4,5 / 5

Tłumaczenie: Julia Wolin
Tytuł oryginału: Falling Into You
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 25 lutego 2014
ISBN: 9788324149407
Liczba stron: 304

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Amber.

 

4 komentarze:

 1. Już czuję te emocje, jakie towarzyszyłyby mi podczas lektury. Z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię tę książkę. I ma najładniejszą okładkę ze wszystkich pozycji NA z Amber ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra ocenia mnie kusi :) myślę, że spróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam, czytałam!!! No pisałam, wcześniej w komentarzu, ze nie lubię erotyki, ciut było, ale i tak fajna. :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...