piątek, 19 marca 2021

"Possession. Posiadanie" - Tom 2" - T.M. Frazier.
Miłość w potrzasku - oko w oko z wrogiem.

Porachunki gangsterów, mroczne środowisko i bohaterowie, którzy nie są bez skazy. Szukacie dark romance? Najlepiej u T.M. Frazier, która zasłynęła z kreowania powieści osadzonych w pełnym grzechu klimacie przestępstw i przekrętów. Tym razem nadszedł czas na historię złodziejki i zabójcy, a w moim przypadku na drugi już tom kontynuujący opowieść o Sztuczce i Ponurym. W ciągu paru ostatnich godzin, dzięki uprzejmości księgarni TaniaKsiazka.pl, zaczytywałam się w powieści „Possession. Posiadanie” i chciałam Wam teraz co nieco na jej temat napisać. Czy kontynuacja sprostała moim oczekiwaniom? Zapraszam do lektury mojej subiektywnej opinii.

ZARYS FABUŁY

Zdaje się, że relacja Emmy i Tristana zabrnęła już tak daleko, że nie będą potrafili wybić sobie siebie z głowy. Choć ich miłość nigdy nie powinna mieć miejsca, wszak może przynieść im ból i uderzyć w słabe punkty, ryzykują. Bo to, co podpowiada im serce okazuje się silniejsze niż mrok dookoła nich. Teraz jednak nadchodzi czas poważnej próby. Sztuczka żyje pod dyktando szefa gangu Los Muertos, wykorzystywana, hańbiona, wyzbyta możliwości decydowania o sobie. Musi radzić sobie sama. Zgarniętemu przez policję Ponuremu zostają przedstawione zarzuty dokonania morderstwa. Codzienność kpi sobie z nich kolejna raz. Czy udźwigną jej ciężar?

ZABÓJCA I ZŁODZIEJKA

Bohaterka powieści, złodziejka, która na pewno nie należy do grona osób hołdujących prawu, cierpi. Więziona, torturowana fizycznie i psychicznie, wyłącza myślenie, kiedy odbiera od oprawcy kolejne ciosy. Tylko tak jest w stanie przetrwać piekło zgotowane jej przez los. Przyszłość nie szczędzi jej wyzwań i wrogów, wszak zdaje się, że na jej drodze pojawia się większość tych, którzy będą chcieli wbić kolejny gwóźdź do jej trumny. A Ponury? Znalazł się w potrzasku. Zabójca z Bedlam, dotąd nieuchwytny, trafia w ręce stróżów prawa. Nie ma czystego sumienia, ale nie własne życie boli go najbardziej, a kwestia Sztuczki, która została sama. W tej części przed bohaterami zostało postawionych wiele wyzwań, a biorąc pod uwagę niewielką ilość stron, jak na tak dynamiczną akcję, nie było już miejsca na rozwlekłe portrety psychologiczne postaci. W tym tomie zostały zatem potraktowane nieco po macoszemu.

SKŁADNIKI AKCJI

To nie jest powieść, w której namiętność gra pierwsze skrzypce. Bohaterowie, których połączyło uczucie, zmagają się z dystansem, z niebezpieczeństwem i wrogami, którzy mogą ich zniszczyć. Wystarczy jeden nieostrożny ruch i wszystko legnie w gruzach. Tutaj nie ma przeszkód stających na ich drodze z kategorii tych wyssanych z palca. W grę wchodzi mroczne środowisko będące ich światem. A właśnie rozpoczyna się wojna, której już nic nie zatrzyma. Wojna gangów, w której zwycięzca bierze wszystko. Zaś ceną może być nie tylko dobro materialne, ale także miłość. Zarzuty stawiane przez policję, Sztuczka tkwiąca w rękach tych, którzy niekoniecznie jej sprzyjają. Testy wierności, wariograf, gwałt i finał, który zmusza do sięgnięcia po zwieńczenie trylogii. Bez tego się nie obejdzie.

PODSUMOWANIE

Kontynuacja w mojej ocenie była taką skondensowaną na niewielu stronach esencją zdarzeń. Sporo się działo, było niebezpiecznie, ale trochę zabrakło mi w tym wszystkim uwiarygodniających emocji. Nie jestem fanką opisów, ale trochę spowolnienia akcji nie zaszkodzi, zwłaszcza, jeśli rozgrywana jest na polu bitwy z bardzo zmienną rzeczywistością naginającą granice prawa. Postaci, których nie powinno oceniać się w kategorii moralności, ich zmagania z wrogiem, ciekawy finał. Było nieco słabiej niż w jedynce, ale wciąż jestem ciekawa jak to wszystko się zakończy. Daję sześć na dziesięć gwiazdek.

wydawnictwo: Kobiece
seria: Perversion (tom 2)
kategoria: dark romance
ilość stron: 210
data wydania: 24 lutego 2021

 Trylogia: Perversion / Possession / Permission

Sprawdźcie także inne książki dla kobiet na stronie księgarni TaniaKsiazka.pl. Ja serdecznie dziękuję za przekazanie egzemplarza do recenzji.

7 komentarzy:

 1. Podoba mi się fabuła. Z dwojga złego zawsze wolę, kiedy jest mniej emocji niż akcji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam pierwszej części, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Póki co nie mam tej książki w planach, ale ogólnie jestem nią zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie sobie odpuszczę tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak właśnie słyszałam, że drugi tom jest słabszy. Mam oba na czytniku, więc zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mimo, że to trochę słabsza część to pewnie ją też przeczytam jak już nadrobię poprzednią. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. O serii dużo słyszałam, ale nie czytałam pierwszego tomu i nie planuję na razie jej poznawać.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...