wtorek, 16 marca 2021

"Claimed. Romans mafijny #2" - Alicja Skirgajłło.
Błędy wybór i zaskakujący powrót.

Agentka FBI oraz dżentelmen kierujący gangiem podbili serca wielu polskich czytelniczek. O czym mowa? Ano o pierwszej części cyklu Romans mafijny autorstwa Alicji Skirgajłło. Książka trafiła także i w moje gusta, stąd postanowiłam sięgnąć po drugi tom by się przekonać czy i tym razem poziom treści oraz jakość pomysłów okażą się równie dobre, co w przypadku poprzedniczki. Była temperamentna Holly i był Declan, którzy choć tak bardzo różni musieli się dotrzeć. Wszak jak funkcjonować inaczej, kiedy pomiędzy tą dwójkę wkradła się miłość? W „Claimed” to jednak nowa para przejmuje stery kierowania pierwszym planem. Jaka? I co możecie znaleźć na kartach tej książki? 

ZARYS FABUŁY

Życie Joshuy posypało się, kiedy jego ukochana Miley zniknęła. Na nic poszukiwania i rozpacz, zdaje się, że perspektywa szczęścia, którą widział u jej boku, po prostu nie powróci. Jakie ma wyjście? By ukoić swój ból decyduje się na małżeństwo z piękną kobietą, córką wysoko postawionego członka mafii. I to może być jego klucz to trumny, bo piękna Graciella nie jest tą, którą kocha, za to jej ojciec jest tym, dla którego okrucieństwo stanowi życiową dewizę. Pewnego dnia, na przyjęciu zaręczynowym tej dwójki zjawia się wyjątkowa kelnerka. Kim jest? To Miley! Kiedy widzi Joshuę wie, że jej uczucia kierowane względem niego wcale nie zmalały. Tylko co ma do powiedzenia miłość, kiedy zdaje się, że losy mężczyzny zostały już ukierunkowane w inną stronę? Nie tak łatwo zmienić podjęte decyzje.  Zwłaszcza, jeśli weszło się w konszachty z diabłem.

NARZECZENI NIE Z MIŁOŚCI I POWRÓT UKOCHANEJ – SŁOWO O BOHATERACH

Główny bohater powieści to człowiek, który ma prawdziwy talent do pakowania się w tarapaty. Bazujący często na nieprzemyślanych decyzjach, tym razem wplątuje się w kolejną. Z tą różnicą, że to od niej będzie zależeć jego całe przyszłe życie. Wyboru małżonki stara się mu odradzić jego brat, ten bardziej rozsądny. Joshua, jak to on, nie ma zamiaru działać pod czyjeś dyktando. Szybko pożałuje! Niemniej jednak muszę powiedzieć, że bardzo podobała mi się przemiana tego bohatera. To, jak na łamach powieści nie tracił na uroku, za to zyskiwał na mądrości. Dorósł, czas najwyższy! Choć nie przyszło mu to łatwo. Jego zachowania bowiem uwarunkowane są istnieniem kobiety i to nie jednej. Jest zatem Miley, ta która powraca. Dlaczego uciekała przed miłością? Należy wspomnieć o tym, że nie jest sama. U jej boku już nieodłącznie stąpać będzie pewne dziecko. Jest Graciella, piękna, niebezpieczna, potrafiąca pokazać pazurki. W końcu to córka niebezpiecznego mafiozo i zarazem osoba, która na pewno nie da się tak łatwo odepchnąć. Taką mieszanką zapełniła autorka kartki powieści - wartką, dynamiczną akcją.

BŁĘDY, MIŁOŚCI I MAFIA

Czytelnik otrzymuje zatem powieść o miłości, która nie może dojść do skutku, a to ze względu na rozliczne, stawiane przez los przeszkody. Wszak należy pamiętać, że w grę wchodzi środowisko gangsterskie. Tutaj nie ma przelewek, a jeden nieostrożny ruch może zakończyć się dla kogoś tragicznie. Jest dzień, w którym dwa zakochane serca odnajdują siebie nawzajem, pełen szczęścia, ale także i bólu. Jest rozpaczliwa walka o uczucia i o obronę ukochanej. Do tego wszystkiego dochodzi dziecko, które także ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o całą fabułę. Są wrogowie i przyjaciele, rodzinne więzi, niebezpieczeństwo. Tempo utrzymane jest do samego końca i choć niektóre rzeczy da się przewidzieć, były momenty, w którym miewałam pewne obawy. Należy nadmienić, że autorka przygotowała świetną niespodziankę dla fanów postaci z poprzedniego tomu. Jest Holly i jest Declan, ona żywiołowa, on nieco w jej cieniu – ale na pewno ich nie zabraknie.

PLUSY I MINUSY, PODSUMOWANIE

Powieść na pewno zaskoczyła mnie tempem akcji i pomysłowością na losy bohaterów. To na pewno wielki plus całej książki. Za pomocą dość skrajnych charakterków udało się autorce wzbudzić we mnie towarzyszące książce emocje. Doczepię się do dialogów, które momentami wydawały mi się nieco przesadzone. Mocno wulgarne i niejednokrotnie niekoniecznie pasujące do wieku dojrzałych już postaci. Biorąc pod uwagę plusy i minusy, pojawia się zdecydowana przewaga tych pierwszych. Daję więc siedem z minusem w dziesięciostopniowej skali. I czekam na kolejne tomy, bo wszystko wskazuje na to, że będą!

wydawnictwo: Editio Red
cykl: Romans mafijny #2
kategoria: romans mafijny
ilość stron: 355
data wydania: 13 stycznia 2021
 

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

5 komentarzy:

 1. Jak już nadrobię poprzednią część to wtedy też pewnie skuszę się na kontynuację. Myślę, że oba tomy mogłyby mi się spodobać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ciekawa tych pomysłów na losy bohaterów. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam pierwszego tomu i wątpię, że sięgnę po tą serię, ale może jeszcze zmienię zdanie.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Musiałabym najpierw przeczytać pierwszą część.

  OdpowiedzUsuń
 5. Twoja recenzja ciekawi choć ten gatunek nie należy do moich ulubionych :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...