piątek, 27 listopada 2020

"Bo nadal Cię kocham" - Magdalena Kordel.
Nieprzeczytane listy i magia świąt.

Święta to czas, który nie bez powodu nazywamy magicznym. To właśnie wtedy ludzkie serca stają się szczególnie wrażliwe na dobro drugiego człowieka, a do głosu zaczynają dochodzić emocje, które przez długi czas pozostawały ukryte. Czar grudniowych dni zawitał także w miasteczku Malownicze, które czytelnikom Magdaleny Kordel jest już dostatecznie dobrze znane. Ci, którzy zaznajomili się już z prozą autorki wiedzą, że na stronach jej książek można odnaleźć ciepło, nadzieję oraz wiarygodnych bohaterów. Jak takie zestawienie skomponowało się z aurą świąt? Możecie już sobie wyobrazić. Mi zaś nie pozostaje nic innego, aniżeli zaprosić wszystkich wielbicieli literatury obyczajowej na parę słów recenzji dotyczącej powieści „Bo nadal Cię kocham”.

ZARYS FABUŁY

Leontyna, starsza pani prowadząca sklepi ze starociami, miewa swoje dziwne przyzwyczajenia. Nikt jednak nie wie, że kobieta skrywa w swoim wnętrzu historię nieszczęśliwej miłości. Tak, jak jej szuflada skrywa niezwykłe, nieprzeczytane listy, które mogłyby wiele zmienić. Mogłyby… Wszak wojenna zawierucha zdążyła już aż nadto zniweczyć wiele ludzkich planów. Nadchodzi jednak czas świąt. Dni pełne namacalnej magii, w trakcie których niektóre z tajemnic postanowią opuścić swoje kryjówki. Leontyna jeszcze nie ma pojęcia o tym, że wkrótce jej życie, pomimo wieku, ponownie odwróci się o sto osiemdziesiąt stopni, a historia z przeszłości zatoczy koło. Ta Wigilia na pewno będzie zupełnie inna, niż wszystkie…

POSTACI I FABUŁA

Historia rozpoczyna się wizją mężczyzny, który przychodzi na pocztę z dość specyficzną prośbą. Chce wysłać list, jak wiele ludzi korzystających z usług tego urzędu, ale nie potrafi wpisać niezbędnych na kopercie danych. Potem autorka zabiera czytelnika w głąb opowieści o dwóch kobietach. Pierwsza z nich, bardzo serdeczna, oddaje swoje serce i poświęca czas dzieciom, unaoczniając tym samym trudy macierzyństwa, ale i zbierane z tego tytułu korzyści. Wszak nie ma nic piękniejszego niż słowa podziękowania zasłyszane z ust wychowanków. Druga kobieta, Leontyna, to przedstawicielka starszego pokolenia, ta, wokół której uwita została cała baza podtrzymująca konstrukcję powieści. I to właśnie jej tajemnice przychodzi czytelnikowi rozgryzać.

Zatem Leontyna, bohaterka z głównego planu, prowadzi sklepik ze starociami. Nikogo nie dziwi już fakt, że czasami nie chce czegoś sprzedać, co na pozór mogłoby przeczyć jej interesom. Ludzie przyzwyczaili się już do jej specyficznej osobowości wiedząc, że to dobra i życzliwa osoba. To właśnie ona, mając swoje powody, staje się właścicielką nieprzeczytanych listów, do których nie chce zerknąć. Zdjęcia, powracające sny… Leontyna nosi w sercu historię, która ją zmieniła. Opowieść o prawdziwej, jedynej i niepowtarzalnej miłości. Wszak nie bez powodu mówi się, że człowiek prawdziwie kocha tylko jeden raz. Czy zdecyduje się w końcu sięgnąć po korespondencję? Jak bardzo zmieni się jej życie? Czy przeznaczenie zostanie wypełnione?

MAŁE MIASTECZKO I NADCHODZĄCE ŚWIĘTA

Jako że powieść wchodzi w skład cyklu o miasteczku Malownicze, stałym czytelnikom serii klimat towarzyszący książce nie powinien być obcy. Mała społeczność, w której wszyscy wszystko o sobie wiedzą, ale potrafią się też zjednoczyć i stanąć nawzajem w swojej obronie. To wszystko buduje atmosferę ciepła, która w połączeniu ze zbliżającymi się świętami komponuje prawdziwą, napawającą nadzieją powieść na święta – taką, którą można czytać przy kominku z ciepła herbatą w ręce. Ci, którzy zaś nie mieli okazji sięgnąć po poprzednie tomy cyklu mogą potraktować „Bo nadal Cię kocham” jako samodzielnie funkcjonującą książkę. A nuż zachęci do zapoznania się z pozostałymi częściami serii.

PODSUMOWANIE

Jeśli szukacie powieści dobrej na zbliżające się, świąteczne dni, historii nieprzesiąkniętej namiętnością, a o miłości prawdziwej, takiej, która jest w stanie przetrwać upływający czas i życiowe przeszkody – polecam. „Bo nadal Cię kocham” to napawająca nadzieją książka obyczajowa z wiarygodnymi, aczkolwiek charakterystyczni postaciami i bardzo ciekawym wątkiem skrywanej historii, którą z przyjemnością odkrywałam. Już poczułam magię grudnia, poczujcie zatem i Wy.

wydawnictwo: Znak
seria: Malownicze (tom 6)
kategoria: powieść obyczajowa
ilość stron: 376
data wydania: 25 listopada 2020
 

Za książkę oraz piękny dodatek dziękuję wydawnictwu Znak.

13 komentarzy:

 1. Nie mogę się doczekać czytania tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapisuję sobie na listę grudniowych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dostałam tę książkę z tymi cudownymi kartkami. Myślę, że w grudniu do niej zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna okładka a i treść zapowiada się równie pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie powieści. Kiedyś na pewno ją kupię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej teraz nie szukam dla siebie takiej książki. Innym razem, ale okładka jest bardzo klimatyczna.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Chcę przeczytać tą książkę. Grudzień za kilka dni to idealny czas na taką lekturę. Zabiorę się za nią, jak tylko skończę to co czytam obecnie :) Pozdrawiam i zostaję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kupiłam dla mamusi pod choinkę. Oczywiście sama też przeczytam! :) Jak zawsze masz bajeczne zdjęcia na blog!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam ochotę sięgnąć po tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam żadnej wcześniejszej części tej serii, ale właśnie czytam "Bo nadal cię kocham" - bardzo klimatyczna i idealna na ten czas. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie znam tej serii, czy mogę zacząć od tego tomu, czy lepiej od pierwszego? Bo muszę przyznać, że poczułam zainteresowanie. Takich książek teraz potrzebuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie kojarzę, ale brzmi świetnie. Już sam magiczny, świąteczny klimat do mnie przemawia. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Moje małżeństwo było prawie u kresu, kiedy zobaczyłam komentarz o człowieku o imieniu Dr DAWN, który pomaga ludziom w odzyskaniu współmałżonka i skontaktowałam się z nim na szczęście dla mnie rzucił zaklęcia po 24 godzinach mój kochanek wrócił do mnie od tego czasu moje małżeństwo jest stabilne dzięki za wszystko co dla mnie zrobił zapewniam cię o kontakt z nim,
  jest biegły w następujących zaklęciach:
  * zaklęcia miłosne
  * zaklęcia małżeńskie
  * magia pieniędzy
  * zaklęcie szczęścia
  * Czary pociągu seksualnego
  * Magia leczenia AIDS
  * Jaskinia kasyna
  * Usunięto przeklęte jaskinie
  * Zaklęcie ochronne
  * Magia loterii
  * Szczęśliwe zaklęcia
  * Zaklęcie płodności
  * Pierścień telekinezy 💍
  WhatsApp: +2349046229159

  E-mail: dawnacuna314@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...