środa, 2 listopada 2016

"Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych" - Patricia Geis. Coś dla oka, coś dla zabawy.


A gdyby tak sięgnąć po książki, które naznaczone magią przedstawiają jej prawdziwe oblicze? Gdyby tak zamiast na wyczarowanego z kapelusza kwiatka postawić na niezwykłą grę zmysłów? Gdyby zamiast różdżki użyć wzroku, a zamiast Copperfielda przywołać na scenę kicającego zajęczaka? Mogłoby być ciekawie. Zainteresowani? Przed Wami „Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych”. Uważajcie, bo nieraz może wyprowadzić Was w pole.

Napraw rozbity talerz, pokoloruj zwiędłą różę, wejdź do sekretnego tunelu czasu i pójdź schodami prowadzącymi do… No właśnie, dokąd? Wkrocz w świat iluzji, która wystawi na wiele prób Twoje zmysły. Przeżyj niesamowitą przygodę używając wzroku, cierpliwości i koncentracji. Zobaczysz, że nie wszystko jest takie, jakby się mogło wydawać, a namalowane na papierze przedmioty mogą się przemieszczać, zmieniać kolor czy kręcić.

Ponad 25 iluzji optycznych i magicznych sztuczek. Książka, w której nie tekst, a obrazki pełnią tą najistotniejszą rolę. Krótkie i konkretne polecenia, których wydźwięk już sam w sobie staje się zapowiedzią ciekawej zabawy. Z Królikiem Iluzjonistą nuda nie straszna, a odbiorca czuje się tak, jakby wkraczał na scenę pełną tajemniczych i niewytłumaczalnych zjawisk.

Każda strona, to nowe wydarzenie. Pojawia się tytuł sztuczki, krótki opis z podpowiedzią oraz ilustracja. By czerpać pełną satysfakcję z wykonywanych zadań nie należy się spieszyć. Tylko skupienie i zaangażowanie dają pełną satysfakcję pożądanego efektu, a delektowanie się poszczególnymi trikami wydłuża czas zabawy.

Atrakcyjna dla siedmio-, siedemnasto- czy trzydziestosiedmiolatka. Kolorowa publikacja jest świetną, niezobowiązującą, za to kreatywną rozrywką, która pokazuje, że iluzja niejedno ma oblicze. Uaktywniając i wprawiając w błąd zmysły odbiorcy staje się namacalnym dowodem na to, że otaczająca nas rzeczywistość pełna jest magii.

Ponadto twarda oprawa, dobra jakość papieru, a co za tym idzie estetyczne wydanie nadaje się na pomysłowy prezent dla wyluzowanych dorosłych, czy ciekawych świata dzieci. Dla fanów i przeciwników książek, bo ten tytuł to przygoda, która przykuje uwagę nawet tych poszukujących niebanalnych wrażeń.

Królika i jego pokaz magicznych talentów polecam rodzicom dzieci, które zapatrzone w komputery nie wierzą w to, że tak proste przedmioty jak chociażby książki mogą ich jeszcze zaskoczyć i zadowolić. Oryginalne nowości warto odkrywać, pokazywać i nabywać. Publikacja może być pomysłem na wspólną rozrywkę dla całej rodziny. A Wy, lubicie takie wydania?


wydawnictwo: IUVI
ilość stron: 32
rok wydania: 2016

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję księgarni internetowej TaniaKsiążka.pl.
 http://www.taniaksiazka.pl/?gclid=Cj0KEQjwxLC9BRDb1dP8o7Op68IBEiQAwWggQK7uO9nwi78H8UiN-oiDXmNZtTo-o5oGy4Y8kAB1hScaAmsd8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

2 komentarze:

  1. Ciekawie rozwiązana graficznie książeczka, chyba takiej jeszcze nie miałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Może na Mikołaja zaprezentuje córce :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...