czwartek, 10 listopada 2016

Darmowe kody z Czytaj PL. To nie żart! Pobierz 12 e-bestsellerów zupełnie za darmo.


Chciałbyś zrobić komuś niespodziankę? Czerpiesz przyjemność z uszczęśliwiania przyjaciół? A może chcesz pomóc poprawić stan czytelnictwa w Polsce? Jeżeli chociaż na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że musisz dołączyć do akcji Czytaj PL! Od 9 listopada można dzielić się ze znajomymi grafikami z kodem do darmowych e-booków i audiobooków. Zupełnie za darmo. Wystarczy złożyć obietnicę.

Czytaj PL jest największą na świecie kampanią promującą czytelnictwo. Od 2 listopada plakaty z okładkami 12 bestsellerów i kodem QR, który umożliwia ich bezpłatne wypożyczenie na 30 dni, znalazły się na ulicach 16 miast Polski. Organizatorzy akcji postanowili odpowiedzieć na głosy internautów i umożliwili akcji dotarcie do mniejszych miejscowości, a także poza granice kraju.  

W tym roku aplikacja po raz pierwszy pozwala na dzielenie się darmowymi e-bookami i audiobookami ze znajomymi. Wystarczy ze strony www.czytajPL.pl pobrać specjalne grafiki z kodem QR umożliwiającym wypożyczenie książek i umieścić je w swoich kanałach społecznościowych. Można również wydrukować plakat i powiesić go w zaprzyjaźnionym sklepie, domu kultury, czy kawiarni w swojej miejscowości. Pobranie grafik i plakatów jest jednocześnie złożeniem obietnicy rozpowszechnienia ich i zarażania czytaniem innych. 

Osoby, które zdecydują się promować czytanie w ramach akcji, mogą wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są: 
- podświetlany czytnik e-booków Kindle Paperwhite 2, 
- góra słodyczy, 
- bony na zakupy w księgarni Woblink 
- kody rabatowe na e-booki gwarantowane dla wszystkich uczestników. 
Jako pierwsza obietnicę złożyła redakcja jednego z najpopularniejszych portali literackich, Niestatystyczny.pl.

Kolekcję Czytaj PL tworzy 12 książek, które dobrano tak, by każdy, niezależnie od literackiego gustu, znalazł coś dla siebie. Wszystkie tytuły są bestsellerami, a ich łączny nakład przekracza 10 milionów egzemplarzy. Są wśród nich między innymi:
- „Inne pieśni” Jacka Dukaja,
- „Lśnienie” Stephena Kinga, 
- „Trawers”  Remigiusza Mroza, 
- „Co nas nie zabije” Davida Lagercrantza, 
- „Czerwony kapitan” Dominika Dana, 
- „W rzeczy samej” Marka Miodownika,
- „Złodziejska magia”,
- „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, 
- „Ósme życie” Nino Haratischwili.

Aby skorzystać z darmowych książek należy ze sklepu App Store lub Google Play pobrać aplikację Woblink i przejść do zakładki Czytaj PL. Następnie można już skanować kody QR umieszczone na ponad 600 nośnikach w 16 miastach dające darmowy dostęp do konkretnych książek. Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada. Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...