Autorka Bianca Iosivoni ostatnimi czasy gości na polskim ryku wydawniczym dwoma seriami, które zdobyły moje uznanie. Podoba mi się styl, jakim kreuje pisarka swoje powieści i emocje, które jest w stanie przemycić w słowa. Dziś co nieco na temat książki, która wpisuje się w szereg cyklu First, serii o młodych dorosłych mierzących się z trudami stawianymi przez los. Każdy dotychczas wydany tom dotyczył innej, miłosnej pary. Co zatem skrywa czwarty, „First last song”? O tym chciałam Wam opowiedzieć w dzisiejszej recenzji. Na parę słów dotyczących książki zapraszam więc wszystkich wielbicieli nurtu New Adult.
poniedziałek, 16 listopada 2020
sobota, 14 listopada 2020
"Jego asystentka" - A.E. Murphy.
Kolejny romans biurowy? Ale za to jaki...
Nieznana autorka, przyciągająca oko okładka i streszczenie w klimacie, który lubię. Nie jest ostatnio łatwo o dobry romans, jako że ciężko wymyślić autorom coś oryginalnego, a już na pewno nie tak prosto przelać na papier historię wzbogaconą o namacalne emocje. Zaryzykowałam i sięgnęłam po nowość wydawnictwa NieZwykłe pt. „Jego asystentka”. Choć rozegranych w biurowych klimatach historii miłosnych mamy na pęczki, ta zasługuje na szczególne uznanie. W jakim tego słowa znaczeniu? Czy powieść A. E. Murphy zrobiła na mnie pozytywne wrażenie? Wszystkich wielbicieli love story zapraszam na parę słów recenzji, w której postaram się oddać namiastkę tego, co czekało na mnie na kartach omawianej książki.
czwartek, 12 listopada 2020
"Najważniejszy" - Magdalena Majcher.
Samotne rodzicielstwo i nowe wyzwania.
Na listę najpoczytniejszych, a zarazem dla mnie najlepszych polskich autorek powieści obyczajowych bez wątpienia wpisuje się Magdalena Majcher, która w każdą swoją książkę jest w stanie przemycić sporą garść refleksji i wartościowych tematów. Cenię jej twórczość za autentyczność, jaka towarzyszy wydźwiękowi fabuły i za to, że u boku jej historii nigdy nie można mówić o zmarnowanym czasie. Toteż nic dziwnego, że bez wahania sięgam po kolejne jej książki i tak też się stało tym razem, kiedy na zbliżające się grudniowe dni wyszła naprzeciw czytelnikom z powieścią „Najważniejszy”. I niech Was nie myli śnieżna okładka oraz beztrosko biegnący przed siebie ludzie. To nie jest słodka i banalna historia. Tutaj trzeba przygotować się na kolejną, sporą dawkę emocji. Zapraszam na recenzję.
wtorek, 10 listopada 2020
"Flying High" - Bianca Iosivoni.
Konfrontacja z przeszłością i próba miłości.
Niemiecka pisarka, Bianca Iosivoni, w powieści „Falling Fast” uwiła fabułę wokół namacalnych emocji, historię młodych dorosłych, która niosła ze sobą przesłanie. Budowana na trudnych doświadczeniach, wcale nieoczywistych wyborach i trudach pokonywania przeszkód chwyciła za serce nie tylko mnie, ale także wiele polskich czytelniczek. A zakończenie zwiastowało tylko jedno, trzeba będzie sięgnąć po dalszy ciąg. Na szczęście na ten wydawnictwo Jaguar nie kazało nam długo czekać. Zatem w ostatnim czasie miałam okazję zapoznać się z kontynuacją losów Hailee i Chase’a zapisaną na kartach „Flying High”. Czy drugi tom dylogii dorównuje poziomem swojemu poprzednikowi? O tym w dzisiejszej recenzji.
piątek, 6 listopada 2020
"Nie zostawię Cię" - Anna Wolf.
Co z tym gościem jest nie tak?
Znana z oszałamiającego mafijnego debiutu, który wkroczył na rynek wydawniczy taranując wszystkie inne pozycje klasyfikowane jako romans, Anna Wolf zyskała zaufanie wielu czytelniczek, które z utęsknieniem wyczekują kolejnych tytułów jej autorstwa. Nic w tym dziwnego. Żeby jednak nie popaść w monotonię, pisarka postanowiła opuścić na jakiś czas brutalne, gangsterskie środowisko i stworzyć historię miłości rozegranej w biurowych klimatach. Tak też na rynku pojawiła się powieść „Nie zostawię Cię” otrzymana z księgarni Taniejksiazki.pl, z którą miałam okazję spędzić parę ostatnich godzin. Czy było warto? Jak, według mnie, spisała się Anna Wolf w takiej odsłonie? O tym w dzisiejszej recenzji.
czwartek, 5 listopada 2020
środa, 4 listopada 2020
"Gwiazdka pełna życzeń" - Klaudia Bianek.
To nie koniec problemów. Powraca ta, która zraniła.
Fani prozy Klaudii Bianek, która w dość żwawym tempie zaskakuje swoich czytelników kolejnymi literackimi propozycjami, jakiś czas temu mieli okazję zapoznać się z historią Oliwi – młodej dziewczyny, której przyszłość malowała się w zdecydowanie ponurych kolorach. Odejście matki, alkoholizm, w który popadł ojciec… święta, które w tym roku miały okazać się zupełnie inne, niż zwykle. Nie kolorowe, nie białe, a ponure i szare. Wtedy jednak pojawił się on, Oskar, chłopak, który był jak światełko w ciemnym tunelu. Dlaczego przywołuję fabułę Najcenniejszego podarunku? Otóż nadszedł czas na powrót do historii niniejszych bohaterów. Drugi tom, czyli „Gwiazdka pełna życzeń” otrzymana z księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl – już za mną. Jesteście ciekawi jak wypadła kontynuacja świątecznej dylogii? Zapraszam na recenzję.
poniedziałek, 2 listopada 2020
"Złączeni miłością" - Cora Reilly.
Co nowego u Luki i Arii? Nadchodzi kryzys.
Spośród wielu serii mafijnych, które – ze względu na swoją mnogość – nie obyły się bez powielonych fabuł, zdecydowanie najbardziej przypadły mi książki oferowane przez Corę Reilly. Jak się okazuje, znalazłam na ich kartach wszystko to, czego oczekiwałam od historii rozegranych w niniejszym środowisku – była brutalność, była powoli wstępująca na pierwszy plan miłość, byli przede wszystkim pełnokrwiści bohaterowie. I tak też jedną z moich ulubionych par stworzonych jej wyobraźnią zostali Aria i Luca. Córka wpływowego mafioso sprawującego rządy w Chicago i syn nowojorskiej Cosa Nostry, przymusowe zaręczyny, surowe zasady i miłość. Czytelniczki serii Born in Blood Mafia Chronices mają teraz okazję jeszcze raz zatopić się w losach wspomnianej pary, a wszystko to dzięki kolejnej części cyklu zatytułowanej „Złączeni miłością”. Cóż takiego czeka na Was na kartach tej książki? O tym w dzisiejszej recenzji.
niedziela, 1 listopada 2020
"Molly" - Agnieszka Lingas-Łoniewska.
Szalona dziewczyna, ułożony facet i spotkanie po latach.
Spośród wielu polskich autorek tworzących powieści w klimacie New Adult, bez zawahania sięgam przykładowo po te wydane przez Agnieszkę Lingas – Łoniewską. Nie bez przyczyny nazywana dilerką emocji potrafi słowem wymalować historie chwytające za serce. Byłam bardzo ciekawa czy stanie się tak przy okazji jej nowej książki zatytułowanej „Molly”, która z pompą wkroczyła na nasz rodzimy rynek wydawniczy. Dziś zabieram Was do historii pewnej mocno poranionej przez los dziewczyny, która stoi przed wielkim zwrotem życiowym zafundowanym przez przypadkowe spotkanie. Lubicie powieści o uczuciach, które rodzą się pomiędzy ludźmi z dwóch różnych światów? Zapraszam na recenzję.








