piątek, 10 lutego 2023

"Damaged" - Tijan.
Nowy etap w życiu córki faceta legendy i ukryci wrogowie.

Twórczość Tijan już zawsze będzie mi się kojarzyć z serią „Fallen Crest”. Moja domowa biblioteczka zawiera wszystkie tomy wchodzące w skład cyklu, a ja regularnie staram się sięgać także po inne pozycje autorki. Przyznaję, że chociaż jej twórczość nie należy do moich absolutnie ulubionych, w jej książkach zawsze jestem w stanie dostrzec coś ciekawego i dobrze bawić się u ich boku. Dlatego postanowiłam poświęcić czas kolejnej jej pozycji. „Damaged” Tijan dotarła do mnie dzięki uprzejmości księgarni TaniaKsiazka.pl. Co mogę Wam o niej powiedzieć?

ZARYS FABUŁY

Bailey sporo przeszła, jak na jedną osobę. Nie tak łatwo wrócić do normalności, kiedy całe dotychczasowe życie stanęło do góry nogami. Po pierwsze dowiedziała się, że jej odwieczny idol, legenda świata technologicznego, Peter Francis, jest jej ojcem. Tuż po niej prawdę poznał cały świat. Po drugie, zyskała miłość i to nie byle kogo. Kash Colello to chłopak, którego dziadek należy do grona najbogatszych ludzi świata. I który ma powiązania z przestępczym światem. Jak żyć, kiedy tuż obok kręci się ochrona, a wszyscy patrzą na człowieka tylko przez pryzmat powiązań? Jak się okazuje, nawet Kash ma przed Bailey pewną tajemnicę. Czy chłopakowi uda się ochronić tych, na których mu zależy? Jak niebezpieczny okaże się wróg?

CÓRKA CZŁOWIEKA - LEGENDY

Czytałam wiele opinii dotyczących tego, że w pierwszym tomie serii brakowało przemyśleń Kasha, głównego bohatera. Tutaj autorka postanowiła postawić także na jego narrację. Dotąd żyjący w cieniu i dbający o potrzeby rodziny Francisów ma okazję pokazać swoją perspektywę, swoje obawy, swój wysiłek wkładany w to, by nie tracić czujności i być parę kroków przed wrogiem. A przeciwnik pomiesza mu szyki i okaże się całkiem sprytny. Niewątpliwie przeważająca część narracji pierwszoosobowej przypisana została jednak Bailey. Dziewczyna rozpoczyna uzupełniające studia magisterskie, ale większość ludzi nie patrzy na nią przez pryzmat jej niezwykłych umiejętności, ale rodzinnych koneksji. A to bardzo niesprawiedliwe i jak się okazuje, dla Bailey także przykre. Spotyka ją sporo niemiłych sytuacji. A najgorsze jest to, że momentami trudno przewidzieć kto tak naprawdę jest w tym wszystkim najgorszy, kto ma dobre, a kto złe intencje i kto mówi prawdę.

OCENA PRZEZ PRYZMAT KONEKSJI

Fabuła powieści skupia się na nowym etapie życia Bailey, która staje oko w oko ze sławą swojego ojca. W kręgu rówieśników nie jest traktowana sprawiedliwie. Mamy nienachlany związek miłosny jej i Kashtona, który stara się ją wspierać. Jest oddany, czuły, jednak ma swoje tajemnice. Co się stanie, kiedy opuszczą kryjówkę? Kiedy Bailey usłyszy na jego temat niewygodne informacje? Pojawia się tutaj namiętność, jednak widać, że autorka nie chciała zarzucić wszystkich stron jednym i tym samym. Poświęciła przeważającą uwagę innym wątkom, mającym dla fabuły ważne znaczne. Jest dziadek Kashtona, czyhające niebezpieczeństwo, są pogłoski, zdrajcy, ci, którzy obrali sobie Bailey za cel… Cokolwiek to znaczy. Mamy zaskakujący finał, im dalej, tym fabuła nabiera rozpędu. A zakończenie pozostawia z wieloma znakami zapytania. I już chciałoby się wreszcie sięgnąć po kolejną część.

PODSUMOWANIE

„Damaged” to drugi tom serii „Insiders”, a poznanie poprzedniej części – przed sięgnięciem po ten tom - jest po prostu konieczne. Autorce nie zabrakło pomysłów, bohaterowie są wyraziści i nie ograniczają się tylko do miłosnych podlotów i uniesień. Fabule towarzyszy nutka niebezpieczeństwa, a zakończenie okazuje się wystarczającą zachętą do sięgnięcia po wielki finał trylogii. Jak ważne jest wsparcie drugiego człowieka? Czy Kashowi uda się przechytrzyć wroga? Polecam sprawdzić.

wydawnictwo: Niegrzeczne Książki
cykl: Insiders #2
kategoria: romans
ilość stron: 366
data wydania: 8 lutego 2023

Sprawdź także inne nowości na TaniaKsiazka.pl, w księgarni internetowej, która przeznaczyła niniejszą powieść do recenzji. Serdecznie dziękuję.


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...