czwartek, 28 stycznia 2021

"Nieosiągalny" - Ewelina Nawara, Małgorzata Falkowska.
Kopciuszek i książę, czyli prawie jak bajka.

Wszyscy bardzo dobrze znamy bajkę o Kopciuszku, w której to zwykła, szara myszka poślubiła prawdziwego księcia. Bo przecież nie status społeczny zdaje się być istotny, a to, jakimi jesteśmy ludźmi. Tak bywa w bajkach. A w prawdziwym życiu? Przenieśmy się teraz w nieco bardziej dorosłe klimaty, dotknięte większą dawką realności, choć wciąż pozostające mało prawdopodobnym scenariuszem. O czym mowa? O nowej, namiętnej powieści duetu Ewelina Nawara i Małgorzata Falkowska. Co skrywa „Nieosiągalny”?  Jeśli lubicie bajki dla dorosłych i macie ochotę na iście królewski romans, zapraszam na recenzję.

ZARYS FABUŁY

William to buntownik, względem którego matka ma dość sugestywne oczekiwania. Nie ma się czemu dziwić. Pochodzi z królewskiej rodziny, toteż powinien znaleźć sobie partnerkę na miarę swojego poziomu. A już na pewno na zbliżające się wesele kuzyna, na którym nie może przecież pojawić się sam. Z pewnością w koncepcji matki taką kobietą nie jest zwyczajna kelnerka. A takową okazuje się być Olimpia.

Jeden spacer po Toruniu. Kąśliwa wymiana zdań i nić porozumienia, jaka powstaje pomiędzy Williamem, a Olimpią. Tych dwoje z pewnością nie powinno szukać pomiędzy sobą miłości. Wszak zdaje się, że pochodzą z dwóch różnych światów. A jednak… Sęk w tym, że Olimpia skrywa pewien wstydliwy sekret, a Will to mężczyzna, który nie powinien ściągać na swoją głowę dodatkowych problemów. Co, jeśli serce zacznie podążać zupełnie inną drogą, aniżeli rozum?

KOPCIUSZEK I KSIĄŻĘ

Jak na księcia w romansach przystało, Will nie należy do posłusznych tradycjom osób. To buntownik, który nie ma zamiaru dać się wplątać w aranżowane małżeństwo. W przeciwieństwie do wielu książkowych historii tego typu, mężczyzna nie ma zaborczych i stających mu na przeszkodzie rodziców. Tolerancyjny ojciec i tylko nieco mniej wyrozumiała matka. Wszystko w granicach akceptacji. A jak sprawa wygląda po drugiej stronie barykady? Olimpia to dziewczyna o ambitnych zainteresowaniach. Uciekająca z domu przed bardzo surowym ojcem i jego wygórowanymi oczekiwaniami. Posłuszna, choć zarazem mająca już dość takiego życia. I tutaj, jak widać, pojawiają się postaci drugoplanowe, może nie wszystkie wybitnie wyraziste – poza wspomnianym ojcem, który stanowi zdecydowaną czarną owcę tej książki.

NAMIĘTNOŚĆ I ZŁY OJCIEC

Książka jest i namiętna, wszak można natrafić tutaj na sceny czerwieniące policzki, jest także bajkowa, mało realna, ale przyjemna. Dość przewidywalna, w mojej ocenie, jednak taka, którą fajnie poczytać po ciężkim dniu, na odprężenie. Miłość, choć na pozór zakazana i początkowo podparta obawami, z czasem odnajduje tutaj swoją właściwą drogę i na tej linii dramatycznych przeszkód spodziewać się nie trzeba. Problem leży zupełnie gdzie indziej, wszak w grę wchodzi problem przemocy. Więcej jednak zdradzać nie powinnam. Jeśli chodzi o styl autorek, jest płynny. Nie znalazłam rozdźwięku, pojawiły się emocje na miarę romantycznych, bajkowych historii dla dorosłych i tyle. Było przyjemnie, jednak bez wielkiej głębi.

PODSUMOWANIE

„Nieosiągalny” to bajka dla dorosłych, Kopciuszek – jak wspomina okładkowe streszczenie, bez złej macochy, za to ze złym ojcem. Pikantna historia o miłości, która w codziennym życiu nikłe ma szanse na realizację. A jednak, czyta się przyjemnie, kibicując postaciom. Bo przecież w każdym z nas drzemie romantyczna dusza łaknąca takich scenariuszy. Jeśli czytaliście serię Royally Emmy Chase i byliście zadowoleni, ta książka również ma szansę trafić w Wasz gust.

wydawnictwo: Akurat
kategoria: romans
ilość stron: 318
data wydania: 3 lutego 2021
 

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Akurat.

4 komentarze:

 1. Takie bajki dla dorosłych czasami warto przeczytać, bo zapewniają dobrą rozrywkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obecnie mam ochotę na bardziej wymagające książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo dobrych opinii już o niej czytałam, ale na ten moment nie jestem nią zainteresowana.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie nie sięgnę po nią.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...