wtorek, 6 grudnia 2016

"Pewnego razu w Boże Narodzenie..." - Russell Punter. Święta już, święta już, choinkę stroić czas!


Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Już prawie czujemy zapach wigilijnych potraw czy widzimy blask choinki. Słyszymy dochodzące spod butów chrupotanie śniegu, a w sercach kwitnie radość, bo tuż za rogiem czeka na nas ten pełen ciepła czas. Czas spotkań z rodziną, czas pojednania i magii. Lecz chociaż tęsknie wyczekujemy tego wyjątkowego, wigilijnego wieczoru, jest ktoś, kto z pewnością niecierpliwi się bardziej. Dzieci. To właśnie dla nich czar grudniowych świąt wzmocnione ma znaczenie. By wypełnić chwile oczekiwania, wydawnictwo Jedność proponuje wypełnioną po brzegi niesamowitym klimatem książkę „Pewnego razu w Boże Narodzenie…”. Poszukujecie takiej perełki, która zachwyci i ucho i oko? Zatem zapraszam na recenzję.

MIKOŁAJ, BAŁWANKI I MAGIA ŚWIĄT
Fabryka zabawek Świętego Mikołaja aż tętni pracą małych, robotnych elfów. I choć każdy z nich ma swoje wyznaczone zadanie, bo upływający szybko czas nagli, ciekawski Adaś przypadkiem zburzy panujący ład i porządek. Tymczasem w Jodełkowie Mikołaj dostaje kulką w nos. Zdziwiony ucieka, nie mając pojęcia dlaczego ludzie są tak rozzłoszczeni. Kiedy odkryje powód ich zachowania, nieco się zdenerwuje.

Gdzieś na świecie są ruszające się w tajemnicy przed ludźmi bałwanki, na czele ze złośliwym Lodkiem i skromnym, miłym Śnieżkiem. Jest przebiegły Mrozik z brylantowymi guzikami, są nieuczciwi złoczyńcy, którzy za swoje grzeszki otrzymają należytą karę i jest też magia Bożego Narodzenia. Bo przecież tylko w tym niesamowitym czasie wszystko co niezwykłe, może stać się prawdziwe.
 

OPOWIADANIA
„Pewnego razu w Boże Narodzenie…” to pięknie wydana książka dla dzieci, która oferuje aż 6 świątecznych opowiadań. Na czele z Mikołajem, elfami czy bałwankami, a więc postaciami dobrze już znanymi, wprowadza młodego czytelnika w czas przygotowań, nie tylko tych fizycznych, ale i duchowych. Otóż pod płaszczem pozornie lekkich historyjek kryją się zachowania otaczających nas osób, ludzkie przywary, wartości, pokusy. Każda z opowieści podsuwa więc pod nos swój własny morał, zawsze uwzględniając to, że dobro spotyka się z nagrodą, a zło zostaje ukarane.

Jest pazerny, fałszywy Mikołaj, zadufany w sobie, kąśliwy bałwan, są też i złodzieje poszukiwani przez policję. Obok nich stąpają jednak przedstawiciele dobra, z uczciwością, życzliwością i odwagą wymalowaną  na twarzy. Wyraźny obraz pożądanych, ale i tych negatywnych cech staje się dla młodego czytelnika niezapomnianą lekcją odkrywania moralnych norm kierujących naszym społeczeństwem. A wszystko to w towarzystwie dobrej zabawy. Wyjątkowej, ponieważ skąpanej w magii świąt.

TREŚĆ
Napisana prostym, przystępnym dla dziecka językiem. Posiadająca wyraźną czcionkę, która na potrzeby sytuacji potrafi zmienić swój kształt. Dawkująca niewielkie ilości tekstu tak, by młody odbiorca mógł zapoznać się z nią sam, bądź tworząca w efekcie opowieści nie za długie i nie za krótkie, idealne do poczytania przed snem.

To, co jednak bez wątpienia wstrząśnie wyobraźnią nawet tych najbardziej opornych, młodych umysłów, to barwne, dynamiczne, malowane ciekawą kreską ilustracje. Dzięki nim można wkraść się do fabryki zabawek czy domu samego Mikołaja, potowarzyszyć reniferom w pospiesznej przejażdżce czy odkryć tajemnicę bałwanów, które pozornie grzeczne, bo nieruchome, wiodą swoje sekretne, pełne przygód życie.


PODSUMOWANIE
Książka podbiła nie tylko moje serce, ale i zdobyła uznanie mojej dwuletniej córeczki, która z wielkim zaangażowaniem poszukiwała na jej kartach ukochanego Mikołaja. To jedna z tych perełek, która funduje pełną dawkę magicznej aury świąt. To taka publikacja, którą czyta się dziecku z prawdziwą satysfakcją, powracając w wytęskniony świat ożywającej baśni. Jeżeli Wy i Wasze dzieci także kochacie Boże Narodzenie, dajcie się na nią skusić.

 
wydawnictwo: Jedność dla dzieci
ilość stron: 104
rok wydania: 2009
oprawa: twarda

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Jedność dla dzieci.
 Znalezione obrazy dla zapytania jedność dla dzieci

6 komentarzy:

 1. Wydanie książki jest piękne. Z miłą chęcią kupiłabym tę książkę dla dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealny świąteczny prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się być idealnym prezentem, rozejrzę się za nią, bo mam komu ją podarować. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pomysł na prezent dla dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Klimat świąt czuję w sklepach i na ulicy.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...